Zawody Gminne OSP 07.07.2013

W dniu 7 lipca 2013r. o godzinie 14:00 na boisku sportowym LKS Pogórze Pleśna odbyły się XV  gminne zawody sportowo – pożarnicze. Sedzią głównym zawodów był mł. asp. Szczepan Jachimek, który we współpracy z Zarządem Gminnym OSP rzetelnie i sprawiedliwie czuwał nad bezpieczeństwiem i poprawnością przebiegu zawodów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Stanisław Sorys członek Zarządu Sejmika Województwa Małopolskiego, Pan Stanisław Burnat Wójt Gminy Pleśna, radni Gminy Pleśna na czele
z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Ryszardem Stankowskim oraz wielu wielu innych.  W zawodach uczestniczyło 7 drużyn męskich seniorów w ramach grupy A ( OSP Pleśna, OSP Rzuchowa, OSP Lichwin 2 drużyny, OSP Janowice, OSP Lubinka, OSP Szczepanowice), jedna drużyna żeńska seniorska OSP Szczepanowice grupa C, jedna drużyna męska 16-18 lat OSP Szczepanowice.W ramach młodzieżowych drużyn pożarniczych męskich konkurowały ze sobą 3 drużyny: OSP Rzuchowa (2 drużyny) oraz jedna z OSP Pleśna. Zawody rozpoczęły się planowo w doskonałej aurze pogodowej i z dużą ilością kibiców którzy dopisali w niedzielne popołudnie. Pierwszym etapem zmagań była sztafeta pożarnicza dla drużyn MDP męskich na długości 50 metrów. Na tor składała się równoważnia, pokonanie płotka oraz tunel. Przed tunelem oraz za nim znajdował sie odcinek węża W52, do której należało podpiąć/odpiąć prądownicę. Znakomitą postawą popisali się najmłodsi adepci pożarnictwa
z naszej OSP Pleśna pokonując obie drużyny z Rzuchowej. Po sztafetach MDP nadszedł czas na pozostałe drużyny. Świetny czas zaliczyła drużyna seniorska, która pomimo 2 upadków na trasie zakończyła swój start z wynikiem 65 sekund i uzyskując tym samym najlepszy czas ( należy podkreślić, że gdyby nie nie pech i wywrotki ten czas byłby zdecydowanie lepszy!!!!). Po sztafetach przystapiono od rozegrania ćwiczenia bojowego: budowa linii ssawnej, gaśniczych, obróceniu tarczy i strąceniu pachołków. Jako pierwsze swoje zadania wykonywały drużyny MDP. O pechu można powiedzieć w przypadku OSP Pleśna MDP ponieważ chłopcy walczyli dosłownie z wężami pożarniczymi i ciśnieniem wody i łącznie zajęli 2 miejsce przegrywając zaledwie o sekundę z OSP Rzuchowa.  Z tego miejsca serdecznie dziękujemy im za udział wiemy ile serca włożyli w przygotowanie się do zawodów. Dziękujemy dh. Tomaszowi Skrobiszowi za przygotowanie ich, pomoc w zawodach oraz opiekunce MDP OSP Pleśna Pani mgr Ewie Kwolek, która opiekuje się drużyną z ramienia Szkoły Podstawowej w Pleśnej. Należy podkreślić, że istotne jest kształcenie i rozwijanie ducha pożarnictwa w najmłodszych, tak żeby kiedyś i oni zasilili szeregi drużyn seniorskich i uczestniczyli w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Po MDP do konkurencji przystąpiły pozostałe drużyny. W swoim starcie OSP Pleśna drużyna seniorska udowodniła że nie ma sobie równych w gminie i zdeklasowała drugą OSP Rzuchowa łącznie o 7sekund!!!. Uzyskany wynik łączny 110 sekund oraz 45 sekund w ćwiczeniu bojowym pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość na wrześniowe zawody powiatowe w Tarnowie. Drużyna zwyciężając otrzymała tym samym puchar Pana Stanisława Sorysa członka Zarządu Sejmika Województwa Małopolskiego. Drużyna seniorska występowała w składzie: Tomasz Skrobisz – d-ca,  Gąciarz Piotr – mechanik, Gąciarz Dominik, Siwek Mateusz, Knapik Kamil, Kukliński Miłosz,  Knapik Krystian, Ciurej Jarosław, Kajmowicz Norbert. Za pomoc w przygotowaniu do zawodów dziękujemy dh. Gąciarz Marek z-cy prezesa OSP Pleśna, dh. Kubicz Jan komendantowi gminnemu, oraz pozostałym osobom które były zaangażowane w organizację i przygotowanie zawodów. Trzeba podkreślić, że zawody przebiegły sprawnie i bezkontuzyjnie. Zapraszamy za rok wszystkich na XVI Zawody Gminne, które prawdopodobnie odbędą się w miejscowości Rzuchowa.

Redagował: dh. Dominik Gąciarz

zawody gminne 07.07.2013

i ściana pokonana

MDP OSP Pleśna

bojówka OSP MDP Pleśna

przed bojówką

puchar w górze

puchar dla najmłodszych

MDP OSP Pleśna

sztafeta

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.